Jak vznikl ArteSvět ?

30.04.2019

Malými krůčky se dostanete tam, kam opravdu chcete

Začátkem roku 2016 jsem v Centru Mandala dostala příležitost uspořádat výtvarný kurz suchého pastelu. Tuto techniku jsem si v posledních deseti letech velice oblíbila a získané zkušenosti jsem chtěla předávat dále.

Hned po prvním kurzu suchého pastelu jsem byla přesvědčená o tom, že malovat dovede každý, jen o tom člověk ještě neví

Po jeho úspěších se termíny množily a portfolio výtvarných kurzů se rozrůstalo - suchý pastel pro pokročilé, pravidelný suchý pastel, suchým pastelem na plátno nebo otevřený ateliér suchého pastelu.

Každý kurz jsem pozorně sledovala, co klienty osloví nejvíce, co je baví, co jim chybí a přizpůsobovala jsem dle toho další a další kurzy. Mojí největší devizou se stala sebezkušenost a schopnost předat složitější informace jednoduchým a úspěšným způsobem druhým. Nadšení a energie, se kterou se klienti na kurzech setkávali, dodala odvahu i těm nejskeptičtějším klientům.

Postupně jsem začala na této "práci" objevovat kouzlo svobody, rovnosti a kreativity, kterou si klienti odnášeli domů společně se svými obrazy

Začala jsem se věnovat artefiletickým zážitkovým malování s malými dětmi a rodiči a také pořádat uzavřené arteterapeutické ateliéry.

Stala jsem se frekventantkou pětiletého sebezkušenostního psychoterapeutického výcviku SUR a v roce 2019 jsem otevřela arte - ateliér Barevný kruh pro veřejnost.

Ke kurzům suchého pastelu se přidaly kurzy dalších technik jako akvarel, akrylové lití nebo koláže a kapacita kurzů se rozrůstala. Pro komfortní realizaci výtvarných kurzů se nabízel nový prostor - ateliér bez hranic, prostor pro inspiraci a motivaci všech, kdo mají chuť obarvit si svůj život nejen na papíře.

Tři roky jsem využívala pronájem a servis prostorů v Centru Mandala, který pro začínající lektory je obohacujícím prostorem a dává jim možnost využít svůj potenciál.

V roce 2019 se ArteSvět přestěhoval na ulici Lidická 28, kde v malebném průchodu otevírá každý den dveře všem, kteří chtějí tvořit, cítit se lépe, zdokonalovat sebe nebo měnit svoje životy k lepšímu.

"Nepřestávejte snít, buďte poctiví a pracovití, a udělejte ten první krok - ikdyž se může zdát, že je opravdu malý, je to víc než si myslíte."

Pro inspiraci skočte k nám. Těšíme se !

Fotografie z prvního výtvarného kurzu Pan Suchý Pastel, Centrum Mandala

Ateliér ArteSvět nyní...

V současné době se ateliér ArteSvět nachází na ulici Lidické 28 v Brně a každý den ho můžete navštívit - od rána nebo některé dny od 12 hodiny - na výtvarném kurzu nebo se můžete pokochat suchými pastely různých značek.  

Na podzim roku 2019 se v ArteSvětu otevírá Centrum suchého pastelu - otevřený prostor pro ty, kteří si oblíbili výtvarnou techniku suchého pastelu a mohou zde sdílet, učit se, nakupovat a především si vyzkoušet různé značky suchých pastelů. 

Dalším plánem je rozvinout myšlenku "ateliéru bez hranic" a dát možnost ženám začít tvořit v ateliéru, předávat svoje zkušenosti a začít tvořit svůj život. 

Těším se na vaši tvůrčí přítomnost - díky vám ArteSvět žije !

ArteSvět ve svých prostorech na Lidické ulici v Brně