Jak vznikl ArteSvět ?

30.04.2019

Malými krůčky se dostanete tam, kam opravdu chcete

Celý příběh začíná začátkem roku 2016. Tehdy jsem v Centrum Mandala dostala příležitost uspořádat výtvarný kurz suchého pastelu. Tuto techniku jsem si v posledních deseti letech velice oblíbila a získané zkušenosti jsem chtěla předávat dál. 

Hned první kurz suchého pastelu mě přesvědčil o tom, že malovat dovede každý. A tuto filozofii jsem se pevně rozhodla předávat dál. S přibývajícími termíny kurzů se rozšiřovalo i portfolio - suchý pastel pro pokročilé, pravidelný suchý pastel, suchým pastelem na plátno nebo otevřený ateliér suchého pastelu.

Během kurzů jsem se naučila pozorně sledovat, co klienty nejvíce osloví, co je doopravdy baví a zase naopak, co jim chybí a podle toho jsem přizpůsobila a rozvíjela koncepty dalších kurzů. Mým heslem se stala sebezkušenost a schopnost úspěšně, a pokud možno jednoduše, klientům předat třeba i složitější informace a techniky. Svým nadšením a energií se snažím během kurzů dodat odvahu i těm nejskeptičtějším. 

Díky tomu jsem na této "práci" začala objevovat kouzlo svobody, rovnosti a kreativity, a to všechno si klienti odnášeli domů společně se svými obrazy.

Postupem času jsem se začala věnovat artefiletickým zážitkovým malování s malými dětmi a rodiči a také pořádat uzavřené arteterapeutické ateliéry.

Stala jsem se absolventkou pětiletého sebezkušenostního psychoterapeutického výcviku SUR a v roce 2019 jsem otevřela arte - ateliér Barevný kruh pro veřejnost.

Ke kurzům suchého pastelu se postupným vývojem přidaly kurzy dalších technik jako akvarel, akrylové lití nebo oblíbenou novoroční Vision board - koláž. A protože se kapacita kurzů se rozrůstala, bylo zapotřebí pro komfortní realizaci výtvarných kurzů najít nový prostor. 

A tak vznikl ateliér bez hranic, prostor pro inspiraci a motivaci všech, kteří mají chuť obarvit si svůj život nejen na papíře.

V roce 2019 se ArteSvět přestěhoval na ulici Lidická 28, kde v malebném průchodu otevírá každý den dveře všem, kteří chtějí tvořit, cítit se lépe, zdokonalovat sebe nebo měnit svoje životy k lepšímu.

Novinkou v tomto prostoru je Dětská skupina, Výtvarný příměstský tábor nebo soukromé a individuální pronájmy ateliéru.

Jako bonus pro všechny klienty pořádám pravidelné výstavy - Dům pánů z Lipé, Kavárna DeFleurs, Sál B.Bakaly, Café Tivoli, Hotel La Fresca a další.

A jaké jsou novinky pro ateliér ArteSvět? Otevření ateliéru Arno Sterna "Hra malováním".

Co tedy na závěr?

"Nepřestávejte snít, buďte poctiví a pracovití, a udělejte ten první krok - ikdyž se může zdát, že je opravdu malý, je to víc než si myslíte."

Pro inspiraci skočte k nám. Těším se !

Žaneta Zieglerová

Zakladatelka ateliéru ArteSvět z.s.


Fotografie z prvního výtvarného kurzu Pan Suchý Pastel, Centrum Mandala, rok 2015

Fotografie s novými barevnými začátky, ateliér ArteSvět, rok 2019

Ateliér ArteSvět nyní...

ArteSvět ve svých prostorech na Lidické ulici v Brně