Jak vznikl ArteSvět ?

30.04.2019


malými krůčky se dostanete tam, kam chcete


První zmínka o ArteSvětu se datuje v roce 2014. 

Vznikl první kurz Pan Suchý Pastel a slavil úspěch. 

V roce 2014 jsem v Centru Mandala dostala příležitost pořádat výtvarné kurzy. Hned po prvním kurzu jsem byla přesvědčená o tom, že malovat dovede každý, jen o tom ještě neví. Poptávka klientů dala vznik dalším výtvarným kurzům jako suchý pastel pro pokročilé nebo pravidelný suchý pastel nebo suchým pastelem na plátno a další. 

Začala jsem se věnovat artefiletickým zážitkovým malováním s malými dětmi a rodiči a také pořádat uzavřené arteterapeutické ateliéry.
Přes pět let jsem využívala pronájem prostorů v Centru Mandala a protože se kurzy množily, začala jsem přemýšlet o vlastním ateliéru - prostoru bez hranic, prostoru s inspirací a motivací, že pokud něco opravdu chcete, tak se vám to splní. 

V roce 2019 se ArteSvět přestěhoval na ulici Lidickou 28, kde v malebném průchodu otevírá každý den dveře všem, kteří chtějí tvořit, cítit se lépe, zdokonalovat sebe nebo měnit svoje životy k lepšímu.

Fotografie z prvního výtvarného kurzu Pan Suchý Pastel

A jak se mu daří nyní...

Každý den ho můžete navštívit - od rána nebo některé dny od 12 hodiny - buď na výtvarný kurz nebo se pokochat suchými pastely různých značek. Plány totiž pokračují. 

Na podzim roku 2019 plánuji otevřít Centrum suchého pastelu - otevřený prostor pro ty, kteří si oblíbili výtvarnou techniku suchého pastelu jako já a mohou zde sdílet, učit se, nakupovat. 

Dalším plánem je rozvinout myšlenku "ateliéru bez hranic" a dát možnost ženám začít tvořit tam a poté svůj život. 

Těším se na vaši tvůrčí přítomnost - díky vám ArteSvět žije !

ArteSvět ve svých prostorech na Lidické ulici v Brně