Výstavy obrazů 

absolventů výtvarných kurzů ateliéru ArteSvět

 vítejte v galerii ...

Rok 2024 je v ArteSvětu ve jménu barevného života.

Váš BAREVNÝ ŽIVOT znamená - barvy u vás doma a barvy na vašich prstech !

Koupí obrazu na jakékoli výstavě pořádané ateliérem ArteSvět získáváte dárkový certifikát, podpora SOS dětské vesničky, a volný vstup na OTEVŘENÝ ATELIÉR SUCHÉHO PASTELU, který si můžete vybrat kdykoli během roku 2024.

BLUE GALLERY je prodejní galerie přímo v ateliéru ArteSvět, ze které můžete vybírat "váš barevný život". 

Podívejte se, jak se nám rozrůstá.


Stálé výstavy:

Café Tivoli - Hudba v nás ... oslava významného životního jubilea Jaroslava Svěceného SONO centrum Brno

Hotel Vista Brno - Leonid Afremov rukou umělců ateliéru ArteSvět

Hotel La Fresca Kroměříž - Obrazy slavných ... rukou amatérů


Výstava k opeře pod širým nebem RUSALKA !

V letošním roce si připomínáme 120. výročí úmrtí Antonína Dvořáka - zemřel 1. května 1904 v Praze.

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě, kde Antonín žil šťastných dvacet let, pořádá OPERU RUSALKA POD ŠIRÝM NEBEM, která je doprovázena výstavou obrazů absolventů ateliéru ArteSvět. 

Můžete se těšit na nazapomenutelný zážitek jak hudební, tak výtvarný. Opera se odehrává v zámeckém parku u památníku a výstava taktéž. Toto představení je projektem Opera studio Praha, z.s.. Výstava obrazů inspirovaná Rusalčiným příběhem je instalována na malířských stojanech mezi altánkem a zámečkem a je projektem ateliéru ArteSvět. 

Obrazy jsou malovány absolventy pravidelných výtvarných kurzů Žanety Zieglerové ateliéru ArteSvět. Výtvarné techniky suchý pastel, akryl, kombinovaná technika. Výstava je prodejní.

Termíny konání: 22. a 24.6. 2024 v 19:30

Památník Antonína Dvořáka, Vysoká u Příbramě

OD 18:30 je umožněn vstup do zámeckého parku a návštěvníci mohou využít komentovanou procházku okolí památníku.

Vstupenky a více informací na www.antonindvorak.cz

Autoři obrazů: Alena Mudrochová, Stanislava Štenclová, Risa Kiára, Lucie Nováková, Hana Kalná, Erika Musilová, Petra Nepimachová, Dagmar Navrátilová, Jiřina Hofmanová, Žaneta Zieglerová, Milča Ševčíková, Renata Hrúziková, Radka Žáková, Veronika Březová, Monika Pilátová, Jitka Leflíková, Bohumila Jordánová, Jaroslava Fraňková, Eva Zouharová.

Těšíme se na vás !


VÝSTAVA obrazů - BLOOMing -

Květinová kavárna a květinové obrazy...není lepšího spojení. 

Zveme vás na výstavu obrazů ateliéru ArteSvět - absolventů pravidelných výtvarných kurzů - kteří se ponořili do krás květů, kytic a kytiček a nechali se inspirovat tou největší umělkyní a tou je naše příroda.

Obrazy jsou malovány suchým pastelem, akrylem nebo kombinovanou technikou na malířském plátně. Výstava je prodejní.

Probíhá v květinové kavárna De Fleurs na Jezuitské ulici v Brně, kde najdete nejen výbornou kávu a domácí zákusky, ale také květinové potěšení ve stylu květin vázaných živých, umělých...rukou Michal Hrušecký.

Výstava potrvá do 6.6. 2024.

Přejeme vám krásný zážitek !

Žaneta a celý ArteSvět


Výstava NA MODRO

Kavárna na Zámecké, Moravský Krumlov

Až do 3.6. 2024 si můžete zpříjemnit jarní dny a vyrazit do malého městečka na Slovanskou epopej a na výbornou kávičku do Kavárny na Zámecké a pokochat se naší výstavou NA MODRO.

Je to výstava 20ti nezávislých umělců !

Malují výtvarnou technikou suchý pastel, akryl a nejčastěji tyto techniky kombinují, aby mohli svému dílu vtisknout vlastní rukopis a originalitu. Hlavním tématem společných setkání je život, krása ženy, krása přírody, emoce a příběhy slavných malířů.

Obrazy jsou laděny do studených barev, abychom se hezky osvěžili, a jsou malovány s radostí a v kreativní atmosféře ateliéru ArteSvět a to také chceme prostřednictvím obrazů předávat dále.

Autoři obrazů: Alena Mudrochová, Stanislava Štenclová, Risa Kiára, Lucie Nováková, Hana Kalná,Karel Král, Petra Nepimachová, Ivana Machálková, Jiřina Hofmanová, Erika Musilová, Milča Ševčíková, Renata Hrúziková, Radka Žáková, Monika Pilátová, Jitka Leflíková, Bohumila Jordánová, Marci Markone, Eva Zouharová, Veronika Březová, Alena Vespalcová, Žaneta Zieglerová

Výstava je prodejní.

25.5. 2024 se s námi můžete potkat na kávičce. Pořádáme kulturní výlet do Moravského Krumlova a na návštěvu výstavy NA MODRO. 

Těšíme se na vás !


Jedinečná beseda dvou mužů na téma  - ŽIVOT - SEX A SMRT U INDIÁNŮ  - Jaroslav Dušek a Mnislav Zelený !

26.1. 2024 ve 20h v Pelhřimově

27.1. 2024 ve 20h ve Svitavách

Tato Beseda je doprovázena výstavou nezávislých umělců ateliéru ArteSvět na téma ... ŽIVOT - SEX A SMRT nejen u indiánů... To jsou témata, která se dotýkají nás všech a díky nim v jakémkoli ateliéru vznikají obrazy...obrazy na plátně tak v nás samotných.

Výstava je prodejní ! Kousek originálního díla a pozitivní energie můžete mít doma.

Dárek pro vás na každé besedě - záložka do knížky z těchto obrazů doprovázeno indiánským moudrem nebo textem z knihy Mnislava Zeleného Veselé tropy amazonie, jako malý obraz na památku.

¨Těšíme se na vás !


Máme další společné setkání pro vás ... Vernisáž k výstavě BLOOMing 

...to protože vás vidíme rádi a společný čas a přátelé jsou jedním z důležitých kroků k šťastnému životu... 

My se u toho ještě obklopíme krásou v podobě obrazů úžasných umělců ateliéru ArteSvět, takže to je kouzelné setkání. Můžete se těšit na umělecká díla, která byla inspirována tím největším umělcem a to přírodou... Malovali je absolventi výtvarných kurzů Žanety Zieglerové a malovali je výtvarnými technikami suchý pastel, akryl, kombinovaná technika. 

Zlatý hřeb večera ! Předání dárkového šeku SOS dětské vesničce.
Ateliér ArteSvět a vy všichni na konci roku věnujeme pozornost dětem, které si ji zaslouží - dětem SOS vesničky Brno. Vznikl pro ně vánoční projekt "vánoční pohlednice" a tak tento večer předáme také částku, kterou jsme pro děti vybrali. Děkujeme.

Těšíme se na vás !

Alena Mudrochová, Stanislava Štenclová, Lucie Nováková, Hana Kalná, Karel Král, Petra Nepimachová, Ivana Machálková,Tereza Dostálová, Jiřina Hofmanová, Marci Markone, Milča Ševčíková, Radka Žáková, Renata Hrúziková, Monika Pilátová, Jitka Leflíková, Bohumila Jordánová, Jarka Fraňková, Eva Zouharová, Erika Musilová, Žaneta Zieglerová.
Jedinečná beseda dvou mužů na téma
ŽIVOT - SEX A SMRT U INDIÁNŮ 

Jaroslav Dušek a Mnislav Zelený

Divadlo A. Dvořáka v Příbrami v  v 19 hodin

Tato Beseda je doprovázena výstavou nezávislých umělců ateliéru ArteSvět na téma ... ŽIVOT - SEX A SMRT nejen u indiánů... To jsou témata, která se dotýkají nás všech a díky nim v jakémkoli ateliéru vznikají obrazy...obrazy na plátně tak v nás samotných.

Radost ze života a radost z barev. To je to největší umění absolventů výtvarných kurzů Žanety Zieglerové, kteří se v Brně v ateliéru ArteSvět scházejí pravidelně, vytvářejí při malování jedinečnou atmosféru a učí se žít s radostí. To vše díky barvám a svobodnému tvoření. Jejich obrazy jsou inspirovány knihou Mnislava Zeleného Atapany Veselé tropy Amazonie.

Jsou malovány kombinovanou technikou nebo akrylovými barvami na malířská plátna a doprovázejí besedu Jaroslava Duška s Mnislavem Zeleným na téma Život, sex a smrt u indiánů.

Autoři obrazů: Alena Mudrochová, Stanislava Štenclová, Risa Kiára, Lucie Nováková, Hana Kalná, Karel Král, Ivana Machálková, Jiřina Hofmanová, Tereza Dostálová, Mili Ševčíková, Radka Žáková, Andrea Mullerová, Monika Pilátová, Jitka Leflíková, Jaroslava Fraňková, Eva Zouharová, Robin Ondráček, Marci Markone, Žaneta Zieglerová.

Vstupenky na www.divadlopribram.eu.

Těšíme se na vás !Jedinečná beseda dvou mužů na téma
ŽIVOT - SEX A SMRT U INDIÁNŮ
KC Říčany u Prahy 12.10. 2023

V 19h - Jedinečná výstava nezávislých umělců ateliéru ArteSvět na téma ... ŽIVOT - BARVY A RADOST nejen u indiánů...

Radost ze života a radost z barev. To je to největší umění absolventů výtvarných kurzů Žanety Zieglerové, kteří se v Brně v ateliéru ArteSvět scházejí pravidelně, vytvářejí při malování jedinečnou atmosféru a učí se žít s radostí. To vše díky barvám a svobodnému tvoření. Jejich obrazy jsou inspirovány knihou Mnislava Zeleného Atapany Veselé tropy Amazonie.
Jsou malovány kombinovanou technikou nebo akrylovými barvami na malířská plátna a doprovázejí besedu Jaroslava Duška s Mnislavem Zeleným na téma Život, sex a smrt u indiánů.

Autoři obrazů: Alena Mudrochová, Stanislava Štenclová, Risa Kiára, Lucie Nováková, Hana Kalná, Karel Král, Ivana Machálková, Jiřina Hofmanová, Tereza Dostálová, Mili Ševčíková, Radka Žáková, Andrea Mullerová, Monika Pilátová, Jitka Leflíková, Jaroslava Fraňková, Eva Zouharová, Robin Ondráček, Marci Markone, Žaneta Zieglerová

Předprodej vstupenek: www.kclabut.cz🌺 Výstava BLOOMing 🌺

Výstava absolventů výtvarných kurzů ateliéru ArteSvět

Pojďme se zahřát a nabít nejen barvami, ale i tématikou jarních a letních květin...

Autoři obrazů se inspirovali tím největším umělcem...a to je příroda.

Vlčí máky - slunečnice - chrpy - magnolie - lekníny - růže...

Malovali suchým pastelem, akrylem nebo kombinovanými technikami a vznikla neuvěřitelná díla !

Vernisáž k výstavě 13.2. v 17:30 - a jste srdečně zváni

Těšíme se na vás:
Alena Mudrochová, Staňa Štenclová, Lucie Nováková, Hana Kalná, Karel Král, Petra Nepimachová, Ivana Machálková, Tereza Dostálová, Jiřina Hofmanová, Marci Markone, Milča Ševčíková, Radka Žáková, Renata Hrúziková, Monika Pilátová, Jitka Leflíková, Bohumila Jordánová, Jarka Fraňková, Eva Zouharová, Žaneta Zieglerová

Vinná galerie Brno, Lužánecká 16

Termín výstavy: 12.1. - 19.2. 2024


❗Vincent 170 ❗

Výstava obrazů na oslavu výročí 170. let narození Vincenta van Gogha!

Absolventi výtvarných kurzů Žanety Zieglerové v ateliéru ArteSvět se nechali inspirovat tímto nizozemským velikánem.

Hvězdná noc - slunečnice - žlutá vs modrá - čárkování - barevné kontrasty...
...to vše se stalo námětem

Přijďte se kochat - snít - nabít se barvami...

1. 12. 2023 v 17h se můžete setkat s autory těchto obrazů při posezení u výborné kávy kavárny Pod obrazy 

❤️ "CO SE DĚLÁ V LÁSCE, TO SE DĚLÁ DOBŘE" ❤️
- Vincent Van Gogh

Těšíme se na vás !
Autoři obrazů: Milča Ševčíková, Radka Žáková, Renata Hrúziková, Alena Pavlů, Monika Pilátová, Jitka Leflíková, Bohumila Jordánová, Silvie Strachová, Jarka Fraňková, Alena Mudrochová, Stanislava Štenclová, Risa Kiára, Lucie Nováková, Hana Kalná, Karel Král, Petra Nepimachová, Ivana Machálková, Dagmar, Jiřina Hofmanová, Tereza Dostálová, Marci Markone, Mischa Esche, Šárka de gregorio, Žaneta Zieglerová.

Kouzelná výstava obrazů 

❤️ Děti malují dětem ❤️ 

2.11. - 31.12. 2023

Místo: Knihovna Jiřího Mahena, Bohunice

Malí - velcí umělci ateliéru ArteSvět si vybraly svoji nejoblíbenější výtvarnou techniku - suchý pastel a akvarel – a namalovaly obrázky s vánočními motivy.

Z těchto obrazů vznikly vánoční pohlednice Kouzelné Vánoce a výtěžek z jejich prodeje putuje na krásné vánoční svátky dětí brněnské SOS vesničky ❤️

Originály obrazů zdobí prostory brněnské pobočky Knihovny Jiřího Mahena v Bohunicích a do konce roku 2023 máte možnost shlédnout je na vlastní oči.

Tento projekt je již tradicí ateliéru ArteSvět a každoročně se těší velké oblibě. Tento rok jsou v hlavní roli DĚTI a výstava obrazů i pohlednice jsou jejich dílem.

Prodej vánočních pohlednic probíhá v Knihovně Jiřího Mahena v Bohunicích, v ateliéru ArteSvět, v knihkupectví Dlouhá punčocha v Brně a možná se další místa přidají. Děkujeme za vaši podporu.

Přejeme vám kouzelné Vánoce a pošlete radost do celého světa - touto vánoční pohlednicí.

Děkujeme vám. Děti ArteSvětuEMOTION

Café Mezzanine, Údolní 15, Brno

7.6. - 8.7. 2023

ZAŽÍT - VYJÁDŘIT - MALOVAT

...z lat. emovere – vzrušovat

Emoce pozitivní i negativní jako součást našeho života, jako inspirace, jako múza každého umělce.

Obrazy kombinovanou technikou na malířském plátně, barevné, černobílé, veselé, smutné.

Přijďte ochutnat barevný život

Těší se na vás:

Alena Mudrochová, Staňa Štenclová, Risa Kiára, Lucie Nováková, Hana Kalná, Karel Král, Petra Nepimachová, Ivana Machálková, Alena Vespalcová, Tereza Dostálová, Jiřina Hofmanová, Marci Markone, Robin Ondráček, Milča Ševčíková, Alena Pavlů, Radka Žáková, Renata Hrúziková, Andrea Mullerová, Monika Pilátová, Jitka Leflíková, Silvie Strachová, Bohumila Jordánová, Jarka Fraňková, Eva Zouharová, Šárka de Gregorio, Misha Esche.

13. 6. 2023 v 17h EMOTION PROSECCO... s vámi  Barevný Hotel Vista Brno !

Výstava obrazů inspirovaná zářivými barvami Leonida Afremova !

Absolventi výtvarných kurzů ateliéru ArteSvět se ponořili do barev suchého pastelu a akrylu a vykouzlili obrazy, které zdobí prostory restaurace čtyřhvězdičkového hotelu Vista v Brně !

Leonid Afremov byl rusko-izraelský moderní impresionistický umělec, který pracoval především s paletovým nožem a olejem.
Vyvinul vlastní jedinečnou techniku ​​a styl, který je nezaměnitelný a nemůžete si jej splést s jinými umělci.

Obrazy vznikaly v ateliéru ArteSvět v inspirativní atmosféře s úžasnou náladou a pozitivním nábojem.

Výstava je prodejní na podporu SOS dětské vesničky.

Těšíme se na vás !

Autoři obrazů:Alena Mudrochová, Hana Kalná, Ivana Machálková, Jiřina Hofmanová, Staňa Štenclová, Jarka Fraňková, Monika Pilátová, Radka Žáková, Renáta Hrúziková, Silvie Strachová, Jitka Leflíková, Bohumila Jordánová, Erika a Michal Musil, Eva Kejíková.
RADOST LEONIDA AFREMOVA

VINNÁ GALERIE BRNO

Výstava obrazů inspirovaná Leonidem Afremovem

- přijďte se nabít pozitivní energií
- obdivovat zářivé akrylové barvy
- vychutnat si sklenku vína a zažít barevné dobrodružství

Absolventi výtvarných kurzů ateliéru ArteSvět se ponořili do barev suchého pastelu a akrylu a vykouzlili obrazy, které vás v těchto zimních měsících rozzáří, povzbudí a možná i zahřejí. 

Inspirací byly obrazy Leonida Afremova.
Leonid Afremov byl rusko-izraelský moderní impresionistický umělec, který pracoval především s paletovým nožem a olejem. Vyvinul vlastní jedinečnou techniku ​​a styl, který je nezaměnitelný a nemůžete si jej splést s jinými umělci. Maloval především krajinu, městské scény, mořské scenérie. Většina jeho práce je považována za velmi pestrou, barvami hýřící a politicky neutrální. V obrazech je radost, energie, krása a láska, a tu chceme předávat dál. Obrazy vznikaly v ateliéru ArteSvět v inspirativní atmosféře s úžasnou náladou a pozitivním nábojem.

Výstava je prodejní a potrvá do konce února 2023.

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy, která se koná 10.2. 2023 v 17hodin. Slavnostně předáme darovací šek zástupci SOS dětské vesničky Brno, na jejich podporu se podíleli všichni umělci ateliéru ArteSvět.                   Těšíme se na vás !

Autoři obrazů: Alena Mudrochová, Hana Kalná, Ivana Machálková, Jiřina Hofmanová, Karel Král, Marci Markone, Petra Nepimachová, Risa Kiára, Staňa Štenclová, Andrea Mullerová, Eva Zouharová, Jarka Fraňková, Milča Ševčíková, Monika Pilátová, Radka Žáková, Renáta Hrúziková, Silvie Strachová, Thierry Guilleminot, Jitka Leflíková, Bohumila Jordánová, Erika a Michal Musil, Eva Kejíková.Výstava obrazů UMĚNÍ ŽÍT V 

Oslava života
Oslava umění

V pořadí již pátá výstava v tomto roce !

Je to příběh, který se píše v ateliéru ArteSvět......autoři obrazů v hlavní roli

...jsou hlavními hrdiny ateliéru Artesvět při tvorbě svých obrazů
...jsou hlavními hrdiny ve svém životěVýjimeční lidé, kteří tvoří výjimečné obrazy 

Nezávislí umělci, kteří vyměnili černobílý život za pestrých 365 dní.

Malují a rozdávají radost svými obrazy.

Prodejem obrazů pomáhají dětem SOS dětských vesniček. ...již od roku 2016. 

Koupí obrazu podpoříte tvorbu nezávislého umělce a vykouzlíte úsměv dětem bez domova 

Výtvarná technika: suchý pastel, kombinovaná technika, akryl na malířském plátně

Autoři obrazů: Alena Michalčáková, Stanislava Štenclová, Lucie Nováková, Hana Kalná, Karel Král, Jiřina Hofmanová, Risa Kiára, Tereza Dostálová, Ivana Machálková, Milča Ševčíková, Eva Zouharová, Jaroslava Fraňková, Jitka Leflíková, Bohumila Sečková, Marci Markone, Sylvie Strachová, Zdeňka Fraňková, Radka Žáková, Andrea Mullerová, Monika Pilátová, Thierry Guilleminot

Výstava je prodejní.
21.10. - 21.11. 2022

Kavárna Pod obrazy, Zelný trh Brno
Těšíme se na vás !

Stálá výstava od 18.5. 2023


Jedinečná beseda dvou mužů na téma
ŽIVOT - SEX A SMRT U INDIÁNŮ
Fórum Třebíč 25.3. 2023

KD Plzeňka Beroun 21.4. 2023 

V 19h - Jedinečná výstava nezávislých umělců ateliéru ArteSvět na téma  ... ŽIVOT - BARVY A RADOST nejen u indiánů...

Radost ze života a radost z barev. To je to největší umění absolventů výtvarných kurzů Žanety Zieglerové, kteří se v Brně v ateliéru ArteSvět scházejí pravidelně, vytvářejí při malování jedinečnou atmosféru a učí se žít s radostí. To vše díky barvám a svobodnému tvoření. Jejich obrazy jsou inspirovány knihou Mnislava Zeleného Atapany Veselé tropy Amazonie.
Jsou malovány kombinovanou technikou nebo akrylovými barvami na malířská plátna a doprovázejí besedu Jaroslava Duška s Mnislavem Zeleným na téma Život, sex a smrt u indiánů.

Autoři obrazů: Alena Mudrochová, Stanislava Štenclová, Risa Kiára, Lucie Nováková, Hana Kalná, Karel Král, Ivana Machálková, Jiřina Hofmanová, Tereza Dostálová, Mili Ševčíková, Radka Žáková, Andrea Mullerová, Monika Pilátová, Jitka Leflíková, Jaroslava Fraňková, Eva Zouharová, Robin Ondráček, Marci Markone, Žaneta Zieglerová

Výstava obrazů   MALUJTE S NÁMI !

...je průřez tvorbou absolventů výtvarných kurzů ateliéru ArteSvět

...jejich příběhy jsou dosti podobné ...chtěli si vyzkoušet malovat...a už se tato činnost stala součástí jejich životů a nelze ji opustit
...žijí barevný život
...milují barvy a dobrodružství na papíře, na plátně i v životě

Výstava vznikla pro vás všechny, kteří přemýšlíte o tom "zkusit něco nového".  ...třeba tvoření, malování

Ateliér ArteSvět je tu pro vás. Je to ateliér pro každého, ateliér bez hranic.

Těšíme se na vás !
Žaneta a celý ArteSvět 

Autoři obrazů: Alena Michalčáková, Stanislava Štenclová, Hana Kalná, Karel Král, Jiřina Hofmanová, Risa Kiára, Tereza Dostálová, Ivana Machálková, Milča Ševčíková, Eva Zouharová, Jaroslava Fraňková, Jitka Leflíková, Bohumila Sečková, Marci Markone, Sylvie Strachová, Radka Žáková, Andrea Mullerová, Monika Pilátová, Žaneta Zieglerová, Renáta Hruziková, Alena Pavlů.

Výstava je prodejníVýstava pro dobrou věc  - V KRUHU BEZPEČÍ -

Výstava obrazů výtvarnice Jany Šimkové, která si zamilovala a zcela ovládla výtvarnou techniku dot art.
Tvoří s ní dechberoucí obrazy, u kterých si říkáte "jak to mohl někdo namalovat?"

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči !

Jedná se o průřez její tvorbou.
Obrazy jsou malovány akrylem na malířském plátně.
Výstava je prodejní.

Můžete si ji prohlédnout celý listopad v prostorách Domu Pánů z Lipé v Brně.

A jak tato výstava vznikla? 

Paní Jana již dlouhodobě spolupracuje s organizací Bílý kruh bezpečí (pořádání workshopů uvolňující zdravý pohyb) a ráda by podpořila fungování této organizace právě cestou umění.
Proto se také 25.11. 2022 v 17h koná Dernisáž s dražbou obrazu Život s výtěžkem pro Bílý kruh bezpečí a s představením účelu této organizace, která poskytuje odbornou, bezplatnou a diskrétní pomoc obětem trestných činů. Slavnostní večer Dernisáže je možné navštívit pouze s pozvánkou.

Přejeme vám příjemný kulturní zážitek  

Jana Šimková, Dot art, Bílý kruh bezpečí a ArteSvět


Výstava Přátelství... aneb Malý princ v nás

"Přátelé jsou jako hvězdy. Ikdyž je nevidíš, víš, že existují."

Přijďte se s přáteli potkat u sklenky dobrého vína a obdivovat obrazy s tématikou Malého prince, které jsou malovány suchým pastelem absolventy výtvarných kurzů ateliéru ArteSvět.

Každý obraz doprovází citát z jedinečné knihy Malý princ a jeden je připraven i pro vás...Nechte se překvapit, jaký... 

Pozvěte své přátele a rozsviťte tak hvězdy přátelství Vernisáž se koná 23.9. v 17h !
Jste srdečně zváni.

Autorky obrazů:
Jiřina Hofmanová, Andrea Mullerová, Ivana Machálková, Bohumila Sečková, Alena Michalčáková, Stanislava Štenclová, Hana Kalná, Petra Nepimachová, Marci Markone, Mili Ševčíková, Jitka Leflíková. 


Výstava obrazů UMĚNÍ ŽÍT III

Oslava života
Oslava umění

V pořadí třetí výstava tohoto formátu v tomto roce !

Je to příběh, který se píše v ateliéru ArteSvět.

.....autoři obrazů v hlavní roli

...jsou hlavními hrdiny ateliéru Artesvět při tvorbě svých obrazů

...jsou hlavními hrdiny ve svém životě

Výjimeční lidé, kteří tvoří výjimečné obrazy 

Nezávislí umělci, kteří vyměnili černobílý život za pestrých 365 dní. 

Autoři obrazů: Alena Michalčáková, Stanislava Štenclová, Lucie Nováková, Hana Kalná, Karel Král, Jiřina Hofmanová, Risa Kiára, Tereza Dostálová, Ivana Machálková, Milča Ševčíková, Eva Zouharová, Jaroslava Fraňková, Jitka Leflíková, Bohumila Sečková, Marci Markone, Sylvie Strachová, Zdeňka Fraňková, Radka Žáková, Andrea Mullerová, Monika Pilátová.

1.9. - 31.10. 2022

Výstava je prodejní 

Koupí obrazu podpoříte tvorbu nezávislého umělce a vykouzlíte úsměv dětem bez domova Výstava obrazů UMĚNÍ ŽÍT II ... pokračuje

Tentokrát v Hotelu VISTA Brno

...příběh, který píše život
...autoři obrazů v hlavní roli
...jsou hlavními hrdiny ateliéru Artesvět při tvorbě svých obrazů
...jsou hlavními hrdiny ve svém životěVýjimeční lidé, kteří tvoří výjimečné obrazy Nezávislí umělci, kteří vyměnili černobílý život za pestrých 365 dní.

Prodejem obrazů pomáhají dětem sos dětských vesniček. ...již od roku 2016.

Autoři obrazů: Alena Michalčáková, Stanislava Štenclová, Lucie Nováková, Hana Kalná, Karel Král, Jiřina Hofmanová, Risa Kiára, Tereza Dostálová, Ivana Machálková, Petra Nepimachová, Milča Ševčíková, Alžběta Krajtlová, Eva Zouharová, Jaroslava Fraňková, Jitka Leflíková, Bohumila Sečková, Marci Markone, Sylvie Strachová, Zdeňka Fraňková,
Karla Psotová, Žaneta Zieglerová

Výstava je prodejní


12.5. - 31.8. 2022
Hotel Vista, Hudcova 72, Brno
Výstava HUDBA V NÁS

15.5. 2022 od 20h SONO centrum Brno

Galavečer k životnímu jubileu 60. narozenin Jaroslava Svěceného doprovázen originální výstavou obrazů ateliéru ArteSvět

Autorky obrazů jsou: Alena Michalčáková, Ivana Machálková, Staňa Štenclová, Lucie Nováková, Jiřina Hofmanová, Zdeňka Klimešová, Petra Nepimachová, Alžběta Krajtlová, Hana Kalná, Marci Markone absolventky výtvarných kurzů Žanety Zieglerové.

Výstava je koncipována jako umělecké pojetí hudby v každém z nás.


Naše hudební i umělecké múzy.


Naše životní díla.

Hudba v nás.


Romantický recitál, aneb utkání se Stradivarim.

Přijďte si s námi užít kouzelný večer. 

  Těšíme se na vás !
Malujte s námi ❗

PRODLOUŽENO DO KONCE dubna 2022 - 1. a 2. patro

...to je výstava od nás pro vás 

Absolventi výtvarných kurzů ateliéru ArteSvět pro vás uspořádali výstavu svých obrazů z barevných setkání v ateliéru.J edná se o klienty jak pravidelných výtvarných kurzů - v přízemí Domu pánů z Lipé - tak o absolventy jednodenních výtvarných kurzů, na kterých se s výtvarnou technikou suchý pastel setkali POPRVÉ - obrazy v 1. a 2. patře. 

Je to ukázka barevného života nás všech, pro které je umění a barvy nedílnou součástí života. 

Obrazy jsou malovány kombinovanou technikou nebo akrylem nebo suchým pastelem.

Skočte se kochat zázraky
Skočte si pro inspiraci
Skočte za námi pro barevnou energii

MALUJTE S NÁMI ❗

Malovat dovede každý. Jen o tom ještě nevíte.

Výtvarné kurzy v ArteSvětu jsou opravdu pro každého.

Část výstavy je prodejní a potrvá do konce února 2022.

Autoři: Bohumila Sečková, Jitka Leflíková, Ivana Machálková, Jana Bučková, Monika Pilátová, Petra Nepimachová, Hana Kalná, Alena Mudrochová, Jiřina Hofmanová, Alžběta Krajtlová, Marci Markone
Risa Kiára, Martina Doubková, Mischa Esche, Marcela Kročilová
Jitka Pešková, Eva Tomášová, Eva Zouharová, Jana Kachlíková
Romana Antonínová, Michaela Konečná, Vaneska Borůvková

Výstava obrazů Ženy v akci

Průřez tvorbou nezávislých umělkyň ateliéru ArteSvět !

JSOU V AKCI KAŽDÉ ÚTERÝ A STŘEDU 

Díky této pravidelnosti vznikají úchvatná díla. 

Malují suchý pastelem, akrylem, kombinují materiály a různé výtvarné techniky. Tato svoboda a tvořivá energie je ukryta v jejich obrazech.

Každý týden posouvají své hranice mílovými kroky a žijí nespoutaný ateliérový život.

- Motiv ženy a krásy a zlata
- Kombinovaná technika na malířském plátně
- Prodejní výstava

Místo: Impuct Hub, Cyrilská 7, Brno

Výstava trvá od 2.11. - 30.12. 2021

STÁLÁ VÝSTAVA v salonu Hair Style Eva Zouharova

Spojení ženské krásy - zlatých prvků - suchého pastelu.

To je výstava UMĚNÍ VE VLASECH ...inspirovaná silou ženské krásy ... 

Obrazy jsou malovány kombinovanou technikou na malířském plátně a jsou úchvatné stejně jako jejich autorky.

Přijďte se kochat a obdivovat obojí 

Výstava probíhá v prostorách art hair salonu Evy Zouharové na Kotlářské 18 v Brně. 

VÝSTAVA JE V PROSTORECH SALÓNU STÁLÁ !

 VERNISÁŽ proběhne 15.10. v 17h.
Jste srdečně zváni !

VERNISÁŽ výstavy UMĚNÍ VE VLASECH
Jedinečná událost, na které se potkají umělkyně všech pravidelných kurzů ateliéru ArteSvět.Těšit se můžete na obrazy kombinovanou technikou s tématikou ženy a její nekonečné síly - vlasy
Venkovní část výstavy.
Zlaté prvky na obrazech.
Zlato v ohni.
Zanechání vaší stopy.


Malování je můj život 

Přijďte se podívat na barevnost a originalitu obrazů výtvarnice 

Zdeňky Klimešové

Její stěžejní výtvarnou technikou je suchý pastel.

Výstava je inspirována přírodou, zvířaty a barevností lidské krásy.

Zdeňka Klimešová: "Miluju malování. Když maluju, zapomenu na celý svět a vidím jen příběh, který chci přenést na papír."

Výstava proběhne v Knihiovně Jiřího Mahena, Bohunice.MENDEL ART 200

Výstava obrazů

Oslava Mendela, otce genetiky, město Brno zahájilo již na začátku tohoto roku, vyvrcholení oslav proběhne 17.7. - 24.7. 2022 FESTIVALEM na Mendlově náměstí !

V rámci těchto oslav vám představíme život, myšlenky a genetiku G. Mendela v barvách a to VÝSTAVOU Mendel ART 200

Výstava pod širým nebem a obrazy absolventů výtvarných kurzů ateliéru ArteSvět.Autorky obrazů si z bohatého života G.Mendela vybraly zajímavá témata a daly jim "živou - barevnou podobu".

Instalace proběhne v prostorách zahrady.
Obrazy jsou malovány kombinovanou technikou na malířská plátna s doprovodným textem.

Autorky obrazů: Marci Markone, Jaroslava Fraňková, Zdeňka Fraňková, Alena Michalčáková, Stanislava Štenclová, Hana Kalná, Karel Král, Jiřina Hofmanová, Bohumila Sečková.23.7. 2022 celý den v rámci Festivalu Mendel v prostorách opatství Mendlovo náměstí.Jste srdečně zváni !VÝSTAVA DĚTSKÝCH OBRAZŮ

JAK VYPADÁ EPILOUŠ?

Do ateliéru ArteSvět chodí malovat Elenka Blažková. Každou středu si užívá barevný život a moc jí to baví a hlavně jí to pomáhá zvládat její onemocnění epilepsie.

S maminkou Petrou pojmenovali epilepsii "skřítek Epilouš" a díky tomu snadněji zvládá toto náročné neurologické onemocnění.

V ateliéru proběhlo výtvarné setkání pro zvědavé děti a rodiče a skřítka Epilouše jsme jim představili... tedy... děti si zavřely oči a zkusily si tohoto neposedu představit.

Vznikla krásná díla výtvarnou technikou akvarel s kombinací akrylových fixů.

Každý autor si svého skřítka pojmenoval... a jak je vidět, děti mají dobré srdce... objevila se totiž jen samá hodná stvoření...

Přijďte se podívat:

FN dětská nemocnice Brno

23.5. - 30.5. 2022

I. patro nad Teyschlovou halou u herního dětského koutku.


Barevný život

Dětská výstava ateliéru ArteSvět  v BRuNo family parku

od 26.4. 2022

Děti ateliéru ArteSvět malují pravidelně, každou středu a zažívají s barvami velká dobrodružství

Poznaly všechny výtvarné techniky, jako akvarel, suchý pastel, akryl a všechny je kombinují dohromady. Vznikají tak neuvěřitelná výtvarná díla plná překvapení a barevné radosti. 

Výstava je pozvánkou do našeho - vašeho - barevného života.

 Pozvánkou do zábavného rodinného parku BRuNO abyste společně s námi zažili barevný život a plno zábavy.

Vítejte a užívejte si barev s námi.

Obrazy jsou malovány kombinovanou výtvarnou technikou na papír a malířská plátna.

Autoři: Autoři obrazů: Terezka Albrechtová, Maruška Nováčková, Peťa Nováčková, Eliška Lužná, Nela Trnková,
Míša Barnová, Viky Němcová, Helenka Blahoňovská, Eliška Bystrá, Elenka Blažková, Andy Němcová,
Míša Němcová, Beátka Ryšavá

BRuNo family park, Kigginsova 2, Brno


OBRAZ PRO FABIÁNKA - prodej obrazu

Fabiánkův příběh se píše od léta roku 2013, kdy se narodil předčasně ve 30. týdnu těhotenstvíVybojoval si první měsíce života v inkubátoru i přes extrémní krvácení do mozku, které poškodilo celou jeho polovinu. Další komplikace na sebe nasedali v průběhu dalšího roku, například Hydrocefalus, Dětská mozková obrna hypotonická, Spastická ručička, Porucha zrakového vnímání, Mentální retardace a mnoho dalšího. Největším strašákem je Epilepsie, která většinou ubírá již naučené věci a především brzdí jakýkoliv stabilní vývoj vpřed. Ale i tak děkujeme za celkovou stabilizaci. Fabiánek je veselý kluk, plný energie, který má rád společnost, zábavu a hlavně když se pořád něco děje. Sám nechodí, ale s podporou zvládne všelijaké lumpárny, nově i nějaké to slůvko.

💚 Všechny pokroky za sebou však mají obrovskou píli Fabiánka a energii rodičů.

💚 Jedna terapie za druhou, pokud to zdravotní stav dovolí.

💚 Většina terapií a některé pomůcky nejsou hrazeny pojišťovnou.

Některý rok výdaje vyšplhají i přes částku 250 000 Kč. Bez nich by ale nebylo dosaženo pokroků, které mohou Fabiánkovi a rodičům v budoucnu usnadnit ošetřovatelskou činnost a péči o syna. Rodiče tak děkují všem, kteří rodině příležitostně nebo pravidelně pomáhají s financemi na úhradu výdajů za terapie. Patří mezi ně i úžasná žena, Jaroslava Fraňková, která se krom pohybové terapie věnuje i umělecké tvorbě a je autorkou nádherného obrazu, jehož koupí přispějete 100 procent ceny na úhradu zmíněných výdajů. Děkujeme také paní Žanetě z Atelieru Artesvět která umožnila vzniku takovéhoto krásného projektuRodiče Přidalovi

Obraz je součástí výstavy UMĚNÍ ŽÍT - Vinná galerie, Lužánecká 16, Brno.

Cena: 3 500 Kč

4.2. 2022 v 17h VERNISÁŽ výstavy a prodej obrazu

V případě zájmu o koupi obrazu se obraťte na Žanetu Zieglerovou, tel. 608 618 788 nebo přímo ve Vinné galerii na obsluhu galerie.

Děkujeme, že UMÍTE ŽÍT.
Oslava nejvýznamnějšího impresionistického malíře
Oslava Augusta Renoira

Výročí 180 let od jeho narození

Výstava obrazů absolventů ateliéru ArteSvět !

Celý rok 2020 se v ateliéru ArteSvět nesl v duchu impresionismu a oslavy Augusta Renoira. 

Vznikla tak okouzlující výstava jeho obrazů, které malovaly absolventky výtvarných kurzů suchého pastelu....některé jsou k nerozeznání od originálu
...některé mají rukopis nového autora
...každý je originál

Prodejní výstava 

Výstava probíhá v prostorách Nemocnice Milosrdných bratří, konvent, 

do 31.1. 2022. 

Umění žít ... prodejní výstava pro úsměvy dětí SOS dětské vesničky

PRODLOUŽENO DO BŘEZNA 2022 - Vinná galerie, Brno


Oslava hudby

Oslava života
Oslava umění

Pojďme zažít to vše s vynikající gastronomií TIVOLI caffé. 

Výstava obrazů vznikla k významnému životnímu jubileu Jaroslava Svěceného !

Máte jedinečnou možnost obrazy vidět nyní ! 

Opět budou k vidění na koncertě v SONO centru Brno.

Obrazy vznikaly kombinovanou technikou na malířská plátna. Zcela originální jsou vlastnoručně vyrobené rámy autorkami obrazů !

Autorky obrazů:Alena Michalčáková, Stanislava Štenclová, Risa Kiára, Lucie Nováková, Hana Kalná, Petra Nepimachová, Ivana Machálková, Jiřina Hofmanová, Tereza Dostálová, Marci Markone

3.12.2021 - 31.3. 2022 - TIVOLI caffé, Konečného náměstí 6, BrnoKouzelné Vánoce - Kouzelné okamžiky - Kouzelné obrazy

V ateliéru ArteSvět se přesně takové Vánoce dějí. Díky absolventům výtvarných kurzů, kteří svými obrazy rozdávají radost. Jejich obrazy jsou návrhy pro vánoční pohlednice a ty se v čase předvánočním rozletí do celé České republiky ! Výstava je průřezem jejich tvorby.

Těšit se můžete na obrazy v životní velikosti, ale také na vánoční pohlednice, které budou možné po celou dobu výstavy k zakoupení u pokladny Knihovny Jiřího Mahena a v ateliéru ArteSvět. 

ČÍM VÍCE POHLEDNIC SE PRODÁ, TÍM KOUZELNĚJŠÍ BUDOU VÁNOCE DĚTÍ v SOS dětské vesničce v Brně.

Rozsviťte s námi radost v SOS dětské vesničce Brno.

Vernisáž se koná 4.11. 2021 !

Jste srdečně zváni ! 

Výstava a vernisáž se koná v Knihovně Jiřího Mahena na pobočce Bohunice, Lány 3. 

Výstava trvá od 1.11. 2021 - 31.12. 2021

Těšíme se na vás.OSLAVA ŽIVOTA

...dary země

Přijďte s námi oslavit život! 

Celý rok si klienti ateliéru ArteSvět užívali barev, společných chvil a malovali krásy České republiky. 

Oslava života je barevnou připomínkou krás naší země a pestrosti našeho života. 

Tématika přírody, vinné révy a vína. 

Pojďme se skleničkou moravského vína obdivovat krásné obrazy a krásné ženy. 

Prodejní výstava probíhá od 1. září do 30. října.

VERNISÁŽ proběhne 3.9. 2021 v 18 hodin a jste srdečně zváni !

Vinný sklípek Vinárium, Starobrněnská 13, Brno

Autorky obrazů:

Bohumila Sečková, Jiřina Hofmanová, Risa Kiára, Alena Michalčáková, Alžběta Krajtlová, Lucie Nováková, Petra Nepimachová, Hana Kalná, Jitka Leflíková, Milča Ševčíková, Sylva Pulková, Marcela Kročilová, Jitka Pešková, Iva Uherková.
Obrazy slavných ... rukou amatérů

Auguste Renoir, 180. výročí narození

dále Claude Monet, Vincent van Gogh, Jakub Schikaneder, Gustav Klimt, Alfons Mucha

Obrazy klientů pravidelných kurzů vznikaly v době covidové jako jeden z podpůrných prostředků ke zvládnutí této těžké doby. 

Klientky malovat nepřestaly, ba naopak, své umění dovedly k dokonalosti a to díky výtvarné technice suchý pastel, svému nekonečnému nadšení a výraznému talentu.

Tématem jejich tvorby se staly slavné obrazy malířů.

Výstava prezentuje průřez jejich tvorbou.


Autorky obrazů:

Marcela Konečná, Alena Michalčáková, Ivana Machálková, Zdeňka Klimešová, Hana Kalná, Alžběta Krajtlová, Jiřina Hofmanová, Stanislava Štenclová, Jana Sassin Ducháčková, Dagmar Navrátilová, Emilie Ševčíková, Eva Trnková, Jitka Leflíková, Bohumila Sečková, Lucie Nováková, Risa Kiára, Petra NepimachováVýstava jako inspirace  -   Výstava jako motivace  -  Výstava jako VOLBA

Doba covidová se odrazila i na tvorbě klientů ateliéru ArteSvět. A mohu říci, že v tom dobrém. To je asi jeden z mála pozitivních dopadů této zvláštní doby. Životy i lidé se změnili, naše umělecká duše zůstala.

Dveře ateliéru se zavřely a klienti tak ztratili možnost realizovat se, možnost relaxovat, možnost pečovat o své duševní zdraví.

Jaká byla jejich VOLBA?

Přijďte se podívat, jak se umělci z ateliéru ArteSvět rozhodli...

Byla to jejich VOLBA, NEPŘESTAT MALOVAT.

Malují doma s individuálními konzultacemi. Jsou inspirací, jsou motivací, jsou vším.                                                               text:Žaneta Zieglerová

Autoři obrazů: Autoři obrazů: Alena Michalčáková, Stanislava Štenclová, Lucie Nováková, Hana Kalná, Karel Král, Jiřina Hofmanová, Risa Kiára, Tereza Dostálová, Ivana Machálková,Petra Nepimachová, Milča Ševčíková, Eva Zouharová, Jaroslava Fraňková, Jitka Leflíková, Bohumila Sečková, Alžběta Krajtlová, Marcela Konečná.


Barvy ženy

Autorská výstava Zdeňky Klimešové, absolventky ateliéru ArteSvět

Hotel Vista, Hudcova 72, Brno

Stálá výstava od 26.9. 2020

VERNISÁŽ K VÝSTAVĚ 8.10. 2020 V 18h

Prodejní výstava

Zdeňka Klimešová, výtvarnice, která objevila svět malování trochu později, ale má za sebou již několik společných výstav s Ateliérem Artesvět. Její stěžejní výtvarnou technikou je suchý pastel a v celé tvorbě se prolíná téma ženské síly, sny a fantasy. Přiklání se tedy k výtvarnému směru surrealismu, kdy Zdeňka vyjadřuje svoji fantazii zcela nezávisle na vnější realitě. Výstava Barvy ženy je průřezem její tvorby od samého počátku až po nalezení jejího vlastnímu stylu a námětu. Jejím námětem se stala ŽENA, její síla, její různé podoby, úniky z reality a její síla čerpaná z přírody.

Zdeňka Klimešová:" Miluju malování. Když maluju, zapomenu na celý svět a vidím jen příběh, který chci přenést na papír. A přitom mě tato láska k malování mohla před dvěma lety zcela minout. Byla náhoda, že mi dcera koupila jednodenní kurz malování a že paní Žaneta Zieglerová z ateliéru Artesvět ve mě objevila talent. Teď už vím, že nikdy není pozdě něco zkusit, i když máte pocit, že je to naprosto absurdní. Můžete dokázat všechno. Stačí mít odvahu, víru a vytrvalost a v mém případě i vést se mottem Artesvěta "Malovat dovede každý, jen ještě o tom neví."

Těšíme se na vás !Letní výstava "Na zdraví!"

KDE: Vinná Galerie Brno, Lužánecká 16

10. 7. 2020 - 31. 8. 2020

Absolventky výtvarného kurzu suchého pastelu  pro začátečníky se v mžiku vypracovaly na pokročilé malířky, které každé malovací setkání překvapovaly a překvapují dodnes. Právem jim patří označení "úterní zázraky". Přijďte se podívat, jak ztvárnily svá díla s tématikou našeho bohatství Jižní Moravy - vinné révy, a připijte si s námi "na zdraví".

Srdečně jste zváni na vernisáž 30.7. 2020 od 17. hodiny. 

Těší se na vás autorky obrazů:

Marcela Kročilová, Jitka Leflíková, Simona Železná, Barbora Klang, Mili Ševčíková, Jitka Pešková, Bohu Sečková, Sylva Pulková, Iva Uherková.Tradiční zimní výstava obrazů ateliéru ArteSvět je zahájena

 👉 12.12. 2019 - stále trvá 👈


Přijďte se podívat na obrazy, které malovali absolventi výtvarných kurzů - ať už jednodenní nebo pravidelný kurz suchého pastelu.


A možná si budete chtít vyzkoušet své výtvarné nadání a nebo udělat něco pro své zdraví - protože malovat dovede každý. Jen o tom ještě nevíte. 


Výstava je prodejní a u některých obrazů můžete opět 

Rozsvítit SOS dětskou vesničku !

Autoři obrazů:

Zdeňka Klimešová, Alžběta Krajtlová, Alena Michalčáková, Marcela Konečná, Ivana Machálková, Zdeňka Žampachová, Zdeňka Matoušová, Milča Ševčíková, Jitka Pešková, Luboš Palát, Stanislava Štenclová, Dagmar Navrátilová, Jiřina Hofmanová, Jitka Klíčníková, Dagmar Hoch Jelínková, Martina Řezáčová


                          Vernisáž k výstavě "Na zdraví" !


Poznejte autorky obrazů a připijte si s námi na zdraví !

Kdy? 


30.7. 2020  v 17 hodin v krásných prostorách Vinné galerie na Lužánecké ulici v Brně.


Těšíme se na vás !Jako každý rok věnujeme konec roku SOS dětské vesničce Brno větší pozornost a naplánovali jsme hned několik výstav, které jsou prodejní a polovina z každé peněžní částky putuje právě pro pomoc rodinám a dětem do této organizace.

První výstava projektu Rozsviťte SOS dětskou vesničku Brno je již k vidění v kavárně DeFleurs v Brně. Tématikou je zimní krajina a také rozsvícená nebe, z nichž jsme si propůjčili název celé akce ROZSVIŤTE SOS dětskou vesničku Brno.

Dělejte radost.  Sobě obrazem.  Dětem darem.

Pokračujícími výstavami jsou - hotel Vista od 13.12. a prostory Domu Pánů z Lipé prosinec - leden. Pozveme vás, jak budou aktuální. 

Konečnou částku Kč vám prozradíme začátkem nového roku 2020 a předáme ji v lednu paní ředitelce brněnské SOS vesničky paní Mgr. Marcele Troubilové.


Hotel La Fresca byl zaplaven obrazy slavných malířů...

Absolventky výtvarných kurzů - středeční hvězdy - jsou autorkami obrazů, které zdobí od října 2019 zdi půvabného hotelu v Kroměříži La Fresca.

Najdete tam Moneta, Renoira, Gogha a další impresionistické skvosty.

Výstava je dlouhodobá a prodejní.

Absolventky výtvarných kurzů uspořádaly společnou výstavu svých děl v kavárně DeFleurs v Brně. Pan Suchý pastel dělal radost návštěvníkům. 

Většina obrazů našla nové majitele a autorky byly spokojené, že mohly dělat radost. Výstava potrvá do konce října 2019.


Úspěšná výstava na počest Augusta Renoira se přesunula do výstavních prostor Sálu B. Bakaly v Brně.

Výstava zde potrvá do konce srpna 2019.

Je to přesně 100 let, co opustil tento svět jeden z nejvýznamnějších malířů impresionistické doby.

Absolventky výtvarných kurzů milují jeho obrazy a malují jeho obrazy.

Výstava obrazů Augusta Renoira v prostorách Zámecké galerie zámku v Rosicích potrvá do 30.5. 2019.


Autorská výstava Žanety Zieglerové a Jany Mazalové 

- dvě ženy - dva světy 

Žaneta Zieglerová se začala autorskými výstavami představovat v roce 2015. Byly to společné projekty s Novým operetním Studiem Brno v Divadle Reduta a Domě pánů z Lipé. Její tvorba a použití výtvarných technik se od té doby výrazně proměnily - ze symboliky suchým pastelem k výtvarné náhodě a vyjádření vlastních emocí akrylem. Aktuálně vystavuje v Praze prostorách investiční skupiny Forte se svými obrazy slavných...rukou amatérů. Aktivně se věnuje výuce výtvarných kurzů v ateliéru Artesvět na Lidické 28 a pro svoje absolventy pořádá řadu výstav. Její motto zní "Malovat dovede každý. Jen o tom ještě nevíte."

Jana Mazalová je brněnská výtvarnice, která se v uměleckém prostředí pohybuje již mnoho let. V poslední době zavítala od produkční a kulturní činnosti k tvorbě výtvarné. Její doménou je výtvarná technika akryl a představuje se abstraktním uměním. Obsáhlá výstava jejich obrazů s názvem Barvy Afriky doprovázela křest knihy Asante Zory Castillo. Vystavené abstrakce ve Vinné galerii Brno působí na široké spektrum našich pocitů a mohou uvolnit naše představy bez hranic.


Přehlídka toho nejlepšího z ateliéru ArteSvět v podání absolventek výtvarných kurzů suchým pastelem.

Každou středu večer se setkávají a proměňují bílá plátna nebo papíry v barevné skvosty. 

Marcela Konečná, Alena Michalčáková, Ivana Machálková, Zdeňka Klimešová, Hana Kalná, Alžběta Krajtlová, Jiřina Hormanová, Stanislava Štenclová, Jana Sassin Ducháčková, Dagmar Navrátilová.


Autorská výstava Žanety Zieglerové v prostorách FORTE investičního fondu SICAV, a.s. v Praze Na Příkopě 31. Prostory, které si zaslouží to nejlepší - nejlepší obrazy autorky a nejlepší výběr slavných malířů. Určitě je znáte, ale ne v podání Žanety Zieglerové. 

Výstava oslava ženy ! Tak jak ji viděli slavní malíři a jak ji namalovaly absolventky výtvarných kurzů. Můžete je vidět v kouzelné kavárně Art Café Chéz Catherine na Římském náměstí v Brně, do Března 2019.

Opět slavní malíři a opět skvělé malířky, které milují impresionismus a suché pastely. A ještě k tomu skleničku dobrého vína - to vše můžete zažít ve Vinné galerii Brno ! Doporučujeme. Prodejní výstava potrvá do 31.3. 2019.

"Malovat dovede každý. Jen o tom nevíte". Výstava v krásném secesním Domě pánů z Lipé je toho důkazem. Absolventi výtvarných kurzů zapůjčili obrazy k výstavě, která potrvá do konce ledna 2019.

Claude Monet, Auguste Renoire nebo třeba Gustav Klimt - to jsou slavní malíři, jejichž nejznámější obrazy zhmotnily absolventky pravidelných výtvarných kurzů. Tleskám !

"Dejte jim jméno ... "  Jsou kouzelné a nemají název. Přijďte se zasnít u skleničky francouzského lahodného vína v kouzelném ArtCafé n Římském náměstí v Brně.


Suchý pastel a obrazy slavných malířů - to je spojení, které se ukázalo jako velmi úspěšná volba. Na výstavě se budete kochat nejen obrazy slavných malířů, ale také zajímavostmi z jejich života. Radnice Městské části Brno Tuřany 8. 6. 2018 v 18 hodin

Zcela novou technikou se poslední roky se zabývá Žaneta Zieglerová - akrylové lití. Výstavu obrazů můžete shlédnout v květinové kavárně DeFleurs na Jezuitské ulici v Brně červenec 2018.

Průřez výtvarnou tvorbou Žanety Zieglerové máte možnost vidět na stěnách Galerie Žlutý kopec v 2. patře. 

Nejmladší absolventkou výtvarného kurzu je Dorotka Drábková, které jsou  čtyři roky. Maluje kudy chodí. A má to mít po kom - její babička si totiž suchý pastel užívá a tvoří krásné obrazy také. Výstava je prodejní, abychom mohli Dorotce přispět na výtvarné potřeby a mohla tak dělat radost dále. 

Dva světy - dvě postavy - dvě výstavy.

Žaneta Zieglerová

Václav Balík

Znáte operetu Na tý louce zelený? Tak právě k ní vznikla výstava "Na tý louce zelený". Divadlo Reduta - Dům pánů z Lipé - místa, kde si ji můžete prohlédnout.


zábava, umění, poznání