Co nám přináší výtvarná činnost?


Ať už jste ve škole měli vztah k výtvarné výchově jakýkoli, pojďte se podívat, co vám barvy mohou přinést do vašeho života:


1. Malování vám dává rovnováhu - zapojíte pravou mozkovou hemisféru (tvořivost, intuice, emoce, představivost, kreativita) oproti přetížené levé mozkové hemisféře (konkrétní výpočty, logika, mluvení, psaní a uvažování). 

Rovnováha v hlavně - rovnováha v životě.

2. Díky zapojení pravé mozkové hemisféry povzbudíte syntetické myšlení - vnímáte situace v širších souvislostech a tím nacházíte nová - svěží řešení každodenních problémů. A právě propojením obou mozkových hemisfér se zlepšuje soustředění, paměť, koordinaci i učení.

3. Malováním si zvyšujete sebevědomí - úspěšná výtvarná tvorba vám zvýší vaši sebehodnotu. Začnete si sami sebe více vážit.

4. Malování snižuje hladinu stresu - ponoříte se do činnosti a každodenní starosti jsou ta - tam. Relaxace. Odreagování. Více energie. Čistá hlava.

5. Malováním si navodíte stav flow - proudění, což je dokonalá koncentrace, schopnost žít tady a teď. Přináší pocit štěstí a novou energii.

6. V pravidelných kurzech najdete skupinu stejně smýšlejících lidí a naleznete tak sdílení, zpětnou vazbu a přátelství.

7. Malování probudí vaše "vnitřní dítě" - tj. radost, plnohodnotné emoce, nadhled a šťastnější život.

8. Výtvarná činnost rozvíjí kreativní myšlení - s lehkostí řešíte obtížné situace, probudíte vaši originalitu, stimuluje vaše myšlení, přestanete být o krok zpátky - už nebudete říkat věty typu:"Že mě to nenapadlo dřív", budete efektivnější, budete žít kvalitnější život s radostí a lehkostí


...protože malovat dovede každý. Jen o tom ještě nevíte.


Udělejte první krok !


Malovat dovede každý. Jen o tom ještě nevíte. Ž. Z.

Těším se na vás !