Chcete si udržet zdraví? Malujte 

05.08.2019

"Malovat dovede každý. Jen o tom ještě nevíte." Ž.Z.

Spousta z nás se potýká s různými zdravotními problémy. Bojujeme o to, abychom si udrželi zdraví všemi možnými prostředky. Mnohdy do sebe rveme pilulky a jiné "preparáty na štěstí" jako na běžícím páse a doufáme v zázraky a návrat zdraví. Psychického i fyzického. Co to podpořit i trochu jinak? Nejste si jistí jak? Pak čtěte dál.

Představte si, že celý den plníte pracovní úkoly, dodržujete všechna pravidla, mozek - především levá hemisféra - pracuje na plné obrátky, a když se vrátíte domů nebo přijde víkend, potřebujete se nabít. Většina naší populace volí pobyt na čerstvém vzduchu anebo pohyb. To chválím. V této chvíli však potřebujeme vyrovnat nadměrně zatíženou levou hemisféru a ať už se vám to líbí nebo ne - od toho je tady malování (tvoření, kreslení, jak chcete).

Co všechno vám může takové malování přinést?

Jakmile začnete tvořit, zaktivujete pravou mozkovou hemisféru - tvořivost, kreativitu, svobodu

A právě propojením obou mozkových hemisfér zlepšujete soustředění, paměť, koordinaci i učení. Na řadu přichází námi dlouho hledaná "rovnováha" - nejen v hlavě, ale i v životě.

Mimo jiné malováním odbouráváte stres, trénujete trpělivost, a navíc si zvyšujete vlastní sebehodnotu. Krůček po krůčku se přímou úměrou zvyšuje vaše sebevědomí.

Ponořením se do tvorby se odpoutáváte od každodenních starostí a dostáváte se do tzv. flow - proudění, což je dokonalá koncentrace, schopnost žít tady a teď. Přináší pocit štěstí a novou energii.

A na co bychom neměli zapomenout? Při malování vám pod prsty vzniká hmatatelný výsledek a vy zažíváte pocit uspokojení. Od okolí a svých blízkých se vám dostává uznání a podpory.

V neposlední řadě malováním probudíte svoje "vnitřní dítě", které je důležité právě pro radostný život. Díky hravosti této vaší části osobnosti vám půjdou snadněji důležitá rozhodnutí, komunikace a vyjadřování emocí.

Ještě jednou si tedy shrňme, co přináší malování a proč rozhodně stojí za to vyzkoušet:

- posílení psychiky

- rozvoj kreativity

- zvýšení sebevědomí

- schopnost navodit flow

- snížení stresu

- probuzení vnitřního dítěte

- nový zdroj energie

- odpoutání od každodenních starostí

- možnost sdílení s ostatními stejně naladěnými účastníky

V pravidelných kurzech se navíc utváří krásná přátelství. Chcete to zažít na vlastní kůži?

U příležitosti různých pravidelných kurzů vznikají krásná přátelství.

Těším se na vás. 

Žaneta